Základní škola
Jindřichův Hradec III,
Vajgar 592
AKTIVITY ŠKOLNÍ, TŘÍDNÍ,... 2019/2020

Leonardo da Vinci, České Budějovice a 5.A
Vložila: Lucie Zavoralová, 15.10.2019

   V úterý 24. září vyrazili páťáci v brzkých ranních hodinách na výlet do Českých Budějovic. Cílem byla interaktivní výstava LEONARDO v Solnici na Piaristickém náměstí.
   Cesta vlakem uběhla za veselého povídání a smíchu velmi rychle (v kupé někteří vyhlíželi i Mozkomory, zatímco jiní s úspěchem luštili světelnou tabuli s údaji o odjezdech vlaků...). V Budějovicích jsme nemohli vynechat park posetý kaštany, kterými si mnozí naplnili batůžky. Hravá výstava v podkroví starobylé budovy nás přivítala prostřednictvím milé lektorky a pak už se všichni vrhli na více než hodinu trvající pokusy, kresby, skládačky lidského těla, sestavování mostů z klád, atd...
   Leonardo svým odkazem i po 500 letech dětem ukázal, že každý, kdo nelení a přitom zůstane sám sebou, dokáže velké věci! Před návratem jsme stihli i Ekotrhy, nákup drobností, návštěvu Náměstí Přemysla Otakara II. a to vše završili úžasnou zmrzlinou. Všichni prožili krásné dopoledne plné nových zážitků s kamarády a už teď se těšíme na další výlet za hranice všedních dnů.

   
Zdroj: https://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/leonardo-jiny-presto-genius-20190521.html